pátek 1. září 2017

Gemina


Autor: Amie Kaufmann, Jay Kristoff

Nakladatelství: Bonzoi Books (Penguin Random House)

Rok vydání: 2016 (originál)

Žánr: sci-fi

Gemina je druhým dílem série Illuminae, která po celém světě (včetně České republiky) zaznamenala ohromný úspěch. Nejen díky akčnímu a propracovanému ději, ale především díky nádhernému a originálnímu zpracování. Zajímá vás, co se stalo před příběhem Kady a Ezry? Pak si Geminu musíte přečíst!


Jay Kristoff a Amie Kaufmann ukázali nové a velmi zajímavé zpracování příběhu, který je vyprávěný prostřednictvím tajných dokumentů, chatů a záznamů z rádií a kamer. Nejinak je tomu i ve druhém díle, který je snad ještě delší, než první díl.

Myslíte si, že se příběh zabývá stejnými hrdiny? Pak jste na omylu. I k mému velkému překvapení se Gemina odehrává chvíli před příběhem Illuminae a poté chvíli i kontinuálně s ním. Ani hlavní postavy nejsou stejné. Autoři nás seznamují s Hannou a Nikem, kteří už nemůžou být více rozdílní. Zatímco Hanna je dcerou velitele, Nik je vězněm. Tito dva se vlastně potkali jen náhodou, když Hanna zatoužila po nějakém ,,zakázaném ovoci'' - v tomto případě po povzbuzujících prášcích. Nikdy jí ovšem nenapadlo, že zrovna oni dva nakonec budou mít za úkol zachránit celou jejich planetu, když na její území násilně vtrhne muž, který jí chce celou obsadit. A zároveň vyhladit všechny její obyvatele. Hanna a Nik to ovšem tak nehodlají nechat a navzájem si pomáhají.

Nepřítel je ovšem velmi silný...

Thing is, Nik, you don't know the first thing about me. I mean, you know my name. You know my favourite flower. And you know not to try and touch me unless you want your arm broken.
Pravdou je, Niku, že o mně nic nevíš. Tedy, znáš mé jméno. Znáš mou oblíbenou květinu. A víš, že nemá cenu pokoušet se mě dotknout, pokud ovšem nechceš mít zlomenou ruku. 

 Gemina se nese ve stejném duchu, jako Illuminae. Dalo by se říci, že je možná ještě trošku akčnější,
než první díl. Pokud se těšíte na krásný vzhled, máte se na co těšit. Znovu je nám dovoleno nahlédnout do tajných zpráv (zcenzurovaných, samozřejmě) a společně s hrdiny řešit zapeklitou situaci. Kniha vás nepustí, dokud ji nebudete mít celou přečtenou. A že je to docela fuška! Má totiž úctyhodných 659 stran. Musím se vám ovšem s něčím pochlubit - v rámci Dne nepřečtených knih 2017 jsem (k mému velkému údivu) tuto knihu dočetla - za jeden den jsem přečetla 559 stran! Konečně byla po deseti měsících ležení na polici přečtena.

Což vypovídá o tom, jak moc je kniha čtivá, že?

I přesto, že by vám zpočátku mohlo být líto, že se příběh Kady a Ezry nebude dále vyvíjet, nezoufejte. Nějací staří známí se v Gemině přeci jen objeví...
A nové postavy si přeci jen také oblíbíte.


Hodnocení:
7/10


0 komentářů, za které jsem ráda!:

Okomentovat

Děkuji moc za přečtení a okomentování! :)