neděle 31. prosince 2017

Příběh nového jména


Autor: Elena Ferrante

Nakladatelství: Prostor 

Rok vydání: 2017, 2012 (originál)

Jste zvědaví, jak bude pokračovat příběh dvou přítelkyň, Eleny a Lily? Přítelkyň, které se stále vzájemně předhánějí a přitom by bez sebe nedokázaly existovat?


Elena Ferrante, jejíž opravdová identita je ještě stále neznámá, napsala další skvělý díl, který je součástí tetralogie Geniální přítelkyně.

Rozhodně tady nehodlám přibližovat děj, protože pokud jste ještě neměli tu čest číst první díl, tahle recenze by vám mohla jen uškodit, protože by tady byly spoilery. Jediné, co vám povím, je to, že život Eleny a Lily nabere na dramatických obrátkách - tedy tak dramatických, jak Neapol 60. let minulého století dovolí. Čekají na vás nové lásky, nové rozpory a vůbec - tak, jak to Elena Ferrante umí napsat. Decentně, a přitom tak čtivě a poutavě. 

Dívky jsou mladé a poznávají, co jejich mladost znamená u nezadaných mužů - i přesto, že některé z nich už jsou vdané... 

Přátelství Eleny a Lily je neskutečně zvláštní. Jedna druhou předhání a často mívají dlouhé pauzy, ale nakonec si k sobě vždy zase najdou cestu. Jedna bez druhé nemůže existovat.

Ani druhý díl Geniální přítelkyně nezklamal a kvalita rozhodně od prvního dílu nepoklesla. Právě naopak. Často to nebývá, ale v tomto případě je druhý díl srovnatelný s prvním. Četla jsem ho jedním dechem a už se nemůžu dočkat, až se pustím i do třetího dílu.

Není divu, že má Geniální tetralogie takový úspěch.

Děkuji moc Martinus.cz za zaslání recenzního výtisku! Knihu si můžete koupit zde.


0 komentářů, za které jsem ráda!:

Okomentovat

Děkuji moc za přečtení a okomentování! :)