středa 30. listopadu 2016

Fantastic Beasts and Where To Find Them


Autor: J.K.Rowling

Nakladatelství: Little Brown Book 

Rok vydání: 2016 (originál)

Žánr: scénář, fantasy


Newt Scamander cestuje z Anglie do New Yorku s bezedným kufříkem plným fantastických ohrožených zvířat. Co se ovšem stane, když mu zvířata z kufříku nedopatřením utečou a páchají škodu po celém New Yorku? 

Spisovatelka bestsellerové série o kouzelníku Harry Potterovi, J.K.Rowling, se vrací s novým příběhem inspirovaným dodatkovým stejnojmenným dílem vydaným před patnácti lety. Ovšem zatímco staré dílo se zabývá pouze fantastickými zvířaty, nový film (a posléze vytvořený scénář) pojednává o samotném autorovi knihy, Newtu Scamanderovi. Pokud vás tedy zajímalo, kdo je vlastně Newt Scamander a co stálo za jeho dílem, tato kniha je přesně pro vás.

Newt Scamander je tichý mladík, jehož největším cílem je donutit ostatní kouzelníky, aby ohrožená magická zvířata chránili. V jeho ošoupaném kufříku se nachází neskonale velké pláně či lesy vyhovující přesně požadavkům zvířat, která díky němu ještě stále existují. Newt se ovšem rozhodne odcestovat do New Yorku, kde je jeho kufřík nedopatřením vyměněn s jiným kufříkem a pár fantastických zvířat uteče. Po obrovském městě se tak pohybuje krtek smíchaný s ptakopyskem, nosorožec velikosti slona se svítícími výrůstky na hlavě či opice, která vyniká ve schopnosti neviditelnosti. Úkolem Newta je samozřejmě všechny pochytat, v tak velkém městě to ovšem vůbec není jednoduché. A už vůbec mu nepomáhá ten fakt, že v Americe jsou trošku jiná kouzelnická pravidla. A mluva. A vůbec, všechno. 

Po městě navíc řádí černá mlha známá jako ,,obscurus'', která ničí vše, co se jí zamane...

We're going to recapture my creatures before they get hurt. They're currently in alien terrain surrounded by millions of the most vicious creatures on the planet - humans.

Jak řekl představitel hlavní role, Eddie Redmayne, J.K.Rowling píše scénáře jako příběhy, do nichž se člověk začte, i když nemají úplně ten správný vzhled a na každé stránce se nám pod jménem postavy v kurzívě objeví i to, jakým způsobem osoba má mít či to, v jaké lokaci se scéna nachází. Příběh psaný jako scénář není moc obvyklý, nicméně se mně osobně četl velmi dobře, možná i díky tomu, že jsem knihu začala číst ihned potom, co jsem přišla domů z kina (už podruhé, ehm). Příběh jsem tak měla možnost ,,zhlédnout'' potřetí, sice se natáhl do dvou dnů a často v něm byly přestávky, ale i tak jsem si ho užila nejvíce, jak to jen šlo. 

Stále nedokážu pochopit ten fakt, že mě, dívku, která je šílenstvím okolo Harryho Pottera naprosto nepolíbená, tento film (a posléze i kniha) tak okouzlily. Věřím, že si Harryho někdy přečtu (někdy...za pár let), ale opravdu nevím, čím si mě film dokázal tak dostat. Hudbou? Efekty? Skvělými hereckými výkony? Příběhem? Myslím, že vším dohromady. Od filmu jsem vůbec nic neočekávala a možná i proto jsem vyšla z kina okouzlená magickým příběhem, který jsem právě viděla.

Takže pokud jste film viděli, věřím, že už i u vás doma se nachází výtisk scénaře (či je možná na cestě a dostanete ho od Ježíška, když už se blíží ty Vánoce). Pokud také patříte mezi malou hrstku lidí, kteří nejsou zrovna unešení z Harryho Pottera, nebojte se. I mě, zarytou mudlovskou dívku, celý tento příběh dostal. 
A když už nic jiného... Kniha má PŘENÁDHERNOU OBÁLKU.

J.K.Rowling dokázala, že její fantazii se meze opravdu nekladou a kouzelným světem žije. Čímž těší mnoho nadšených čtenářů po celém světě. Včetně mě.


Hodnocení:
9,5/10




Continue reading Fantastic Beasts and Where To Find Them

čtvrtek 24. listopadu 2016

Pasažérka


Autor: Alexandra Bracken

Nakladatelství: CooBoo

Rok vydání: 2016 (originál)

Žánr: fantasy

Představte si, že ani nevíte, že máte schopnost cestovat do různých měst v odlišných historických etapách. V knize Pasažérka nahlédneme do života Etty, která bez toho, aniž by to věděla, rázem cestovala do New Yorku 18. století či Paříže 19. století. Jste připraveni na cestu?


Více než čtyřsetstránková kniha Pasažérka se stala velmi oblíbeným titulem mezi milovníky fantasy se špetkou (tedy, trošku větší špetkou) romantiky. Autorka Alexandra Bracken dokázala popsat detaily dnešních světových metropolí i menších měst v různých historických etapách, za což sklidila velký obdiv.

Příběh se zabývá Ettou, nadanou houslistkou, kterou čeká debut v Metropolitním muzeu v New Yorku. Na tento den se společně s její milovanou učitelkou Alicí připravovala velmi dlouho. Dokonce i od její jinak citově chladné mámy se jí dostalo obdivu. Její matka je kapitolou sama o sobě. V mládí procestovala nespočet míst, ale její příběhy, které Etta slýchávala, když byla malá, už jí dlouho nevyprávěla. Ettě tak zbývá jen spousta nevyřčených otázek a přemýšlení nad tím, co se s její mámou stalo, že se stala tak chladnou.

Pár momentů před jejím debutem se ovšem všechno zvrtne, Etta uslyší něco, co nemá a ve sledu událostí najednou nenávidí svou učitelku Alici, která si myslí, podle slov, které Etta slyšela, že na koncert není připravená, a vzápětí je vtažena do víru historie. 

Probudí se na palubě lodi páchnoucí rybinou. Jak se tam dostala? A jak se dopraví zpátky do New Yorku? Soudě podle oblečení a mluvy jí ale rychle dojde, že se nenachází v New Yorku, natožpak v jejím století. Dozvídá se i, proč její máma byla tak chladná a tolik toho procestovala - byla cestovatelkou. Stejně tak, jako je teď Etta. Jenže Etta o tom nikdy neslyšela. A jejím úkolem je zachránit mocný astroláb a ukrýt ho před spáry zlého Ironwooda, který by s ním napáchal jen zlo. Naštěstí jí pomáhá Nicholasem, který už je zkušenějším cestovatelem, a společně si k sobě hledají cestu.

Podaří se Ettě všechny zachránit a změnit i minulost?

I přesto, že já fantasy žánr opravdu nevyhledávám, tak tato kniha se mi líbila. Jistě, pár nedostatků v ní bylo, - příběh byl někdy až moc zdlouhavý a místy trochu zmatečný - ale v konečném důsledku se jednalo o vcelku příjemné čtení na pár podzimních večerů, kdy jsem se mohla alespoň na pár chvil společně s Ettou a Nicholasem přenést do úplně jiného století měst, které jsem sama měla tu čest navštívit. Tedy samozřejmě, v našem století. 

Pasažérku doporučuji hlavně pro milovníky fantasy, které příběh plný neustálých překvapení a cestování v čase bude jistě bavit.

Hodnocení:
 6/10

Za e-knihu děkuji CooBoo! Knihu si můžete koupit zde.


Continue reading Pasažérka

pondělí 21. listopadu 2016

Bridget Jones's Baby


Autor: Helen Fielding

Nakladatelství: Jonathan Cape London

Rok vydání: 2016 (originál)

Žánr: román

Rozesmátá, nejistá, do problému padající a alkohol milující Bridget Jones se vrací v novém díle, o pár (desítek) kilo lehčí, ale zase sama. Kam se poděl její princ na bílem koni Mark Darcy?


Před pár měsíci se neočekávaně objevila zpráva, že po 12 letech, které uběhly od druhého dílu, se Bridget Jones vrací zpátky do filmu s názvem Dítě Bridget Jones. Nedlouho poté vyšla i knižní předloha, která se od filmu v jednom detailu (tedy, trošku větším detailu) liší.

Jaká? Bridget Jones je vcelku úspěšná vedoucí zpravodajství, stále bydlí ve svém malém, ale útulném bytě v Londýně a stále se schází se svou starou partou přátel. Jenomže je zase úplně sama. 
Vztah s Markem Darcym nevyšel, a tento pár se tak po pár měsících soužití rozvedl. Stačí ovšem jeden večer, kdy se po dlouhé době s Markem setká a jejich tužby se... Však víte. Naplní. 
O pár dní později se ovšem náhodou potká s Danielem Cleaverem a ani tady se nebude jednat o chladné setkání. 
O dalších pár týdnů později se Bridget dozvídá, že je těhotná. Kdo je ale otcem? Upjatý, ale starostlivý Mark Darcy, či věčný milovník flirtu Daniel Cleaver? A vůbec, koho by si Bridget přála více?

Jelikož jsem velkým fanouškem filmů o Bridget Jones, tak jsem neváhala a novou knihu jsem si, i přesto, že jsem film viděla již dvakrát v kině, koupila. 
Trochu většího detailu, který se liší od filmu, jste si jistě mohli všimnout - Bridgetiným druhým možným otcem není nový a pohledný Američan, nýbrž samotný Daniel Cleaver, kterého ve filmu hned na začátku pohřbili. Jinak se ovšem kniha ve valné většině scén podobá filmu a je to příjemné, odpočinkové čtení, které neurazí a bude přečtené během jednoho odpoledne. 
Navíc, jste stále v napětí, kdo bude nakonec otcem Bridgetina dítěte. A to je, myslím, dostatečný poháněcí mechanismus na pokračování v četbě, nemýlím se?
Navíc, kdo by se nechtěl znovu setkat s vtipnou Bridget Jones, která padá do průšvihu, jakmile se nějaký vyskytne. 
Musím ovšem podoknout, že nechápu posloupnost dílu - asi dva roky zpátky vydala autorka knihu Bridget Jones: Mad about the boy, kde má Bridget už dvě děti a Mark je po smrti. Tím teď nechci říkat nějaké spoilery, nikde jsem neslyšela, že by tohle mohlo být teoreticky pokračování, jen trochu nechápu, proč ho autorka vydávala, když následující kniha je o něčem jiném.

Neurazí, příjemně pohladí po duši a párkrát rozesměje bránici. Jsem ráda, že jsem se u Bridget mohla zase pobavit.

Hodnocení:
7,5/10

Continue reading Bridget Jones's Baby

pátek 18. listopadu 2016

,

Fantastická zvířata a kde je najít aneb jak dostat i ,,neharrypotterovského'' fanouška




Zdravím, mí milí čtenáři!
Od první zmínky, že bude kniha od světoznámé autorky J.K.Rowling s názvem Fantastická zvířata a kde je najít, mi bylo přímo souzeno, že na film do kina rozhodně půjdu. Kolem mě se totiž nachází nespočet potterovských fanatiků, kteří při jakékoliv příležitosti vytahují to, že jsem Harryho Pottera JEŠTĚ NEČETLA.
Každopádně, trailer vypadal úchvatně a já se na film začala upřímně těšit. Ne že bych odpočítávala dny do premiéry, ale byla jsem zvědavá, jak se film nakonec povede.

Po zhlédnutí jsem byla naprosto a doslova okouzlená. Nedokážu vám říct, jak je možné, že série Harryho Pottera mě moc nebere a tento film mě dokázal uchvátit i přesto, že mi spoustu spojitostí musela našeptávat kamarádka Anička a posléze sestra Áďa. Jak jsem se dozvěděla, J.K.Rowling příběh vymyslela pro tento film, protože samotná kniha patřící do ,,doplňkové'' série Hogwarts Library společně s Bajkami Barda Beedleho a Famfrpálu v průběhu věků popisuje pouze zmíněná fantastická zvířata, přičemž příběh, který stál za vznikem této knihy, byl až do dne premiéry neznámý. Povedlo se jí to na jedničku s hvězdičkou a k tomu jednou podtrženou.

Abych trošičku přiblížila děj hrstce lidí, kteří jsou stejná jako já a o kouzelnickém světě ví jen strohé základy, film se zabývá Newtem Scamanderem, který přijíždí do New Yorku s kufrem plných ohrožených fantastických zvířat, o nichž píše knihu. Zaplete se tam ovšem do problému, z něhož není vůbec jednoduché se dostat. New York je navíc ohrožován jakousi temnou silou, která je čím dál silnější...




Co se týče hereckého obsazení, čím dál více mi začíná docházet, že Eddie Redmayne je vynikající herec mnoha tváří. Jistě, jeho pravý věk by mu nikdo nikdy nehádal a jeho charakteristické naklánění hlavy by měkomu zpočátku mohlo přijít zvláštní až rušivé, ale na konci filmu si uvědomíte zásadní věc - bez něj by ten film nebyl ono. Na Newta se dokonale hodil a já mu čím dál více začínám přicházet na jméno. Navíc slyšet jeho úžasný britský přízvuk mezi fádním americkým?

Věc, kterou jednoduše nedokážu pochopit, je ta, co se dnes všechno dá udělat počítačem. Přes New York dvacátých let minulého století po bezedný kufr až po rozmanitá fantastická zvířata, při nichž se bude rozněžňovat snad každý? Jak se tohle všechno dá vytvořit? Celý film je neskutečná podívaná.
A co ještě musím ke konci pochválit je kouzelný a husí kůži vyvolávající soundtrack plný houslí a typického magična.
Jedno upozornění tady ovšem mám - film není pro nejmenší děti. I já sama jsem se při pár částech bála!

Takže pokud nejste fanoušky Harryho Pottera a na něco takového, jak film odehrávající se v kouzelném prostředí, byste nikdy v životě nešli - zkuste popřemýšlet nad svým rozhodnutím. Dejte tomu šanci.
Jak se stalo, že mě, mudlovskou dívku, tento film uchvátil natolik, že jsem ho viděla dva dny po sobě a soundtrack už umí téměř nazpaměť?
Asi magie.


Mimochodem, pořiďte mi, prosím, někdo domů Nifflera.
Continue reading Fantastická zvířata a kde je najít aneb jak dostat i ,,neharrypotterovského'' fanouška

středa 9. listopadu 2016

Replica


Autor: Lauren Oliver

Nakladatelství: Harper

Rok vydání: 2016 (originál)

Žánr: YA, fantasy

Klonování lidí ještě stále není bezpečné a zdokonalené. Tato kniha vám ovšem ukáže, jak to může dopadnout, když se něco takového jako vytváření replik stane skutečností. A není to hezké. 


Další kniha z pera známé spisovatelky Lauren Oliver byla jednou z nejočekávanějších roku 2016. Nejen svým originálním příběhem, ale i nápaditým provedením. Knihu totiž můžete číst z obou stran. Na jedné straně se ponoříte do světa repliky Lyry, a když otočíte knihu, setkáte se s Gemmou, jejíž otec je s laboratoří Haven, kde jsou repliky ,,vytvářeny'', úzce spjatý. Je jen na vás, jak se rozhodnete, že budete v příběhu pokračovat - můžete si přečíst odděleně příběh jednotlivých dívek, nebo můžete přeskakovat z kapitoly do kapitoly z jedné strany na druhou stranu.

Lauren Oliver vytvořila dvě zdánlivě nesourodé postavy - zatímco Lyra neví o skutečném světě zhola nic, protože celé dny tráví s ostatními replikami v laboratoři Haven v Kalifornii, Gemma by někdy toužila po tom, aby byla někde zavřená na dlouhou dobu a utekla tak posměškům holek ve škole. Gemma je sice bohatá, ale rozhodně není nějakou namyšlenou holkou se značkovým oblečením a nohama jako paličky. Moc dobře o sobě ví, že její otec jí nemůže vystát, je pro něj zklamáním. I přesto se ovšem všichni v její rodině přetvařují, jak jsou spokojení. 

Mezitím žije v laboratoři Lyra, pro níž je každý den stereotypem. Potlouká se po chodbách mezi replikami z různých pokusů, s hlavou oholenou a nevýrazným oblečením. Ví, že nebyla nikým zrozena a nemá žádné rodiče. Žádný jiný svět ale nezná, a tak se snaží přežívat. Není to ovšem jednoduché, když repliky kolem ní umírají a ani ona se necítí nejlépe.

Příběhy těchto děvčat se později velmi propletou. Nebudete ani věřit, jakým způsobem jsou spolu svázány...

Příběh Replicy je - a to se musí nechat - opravdu originální. V málo knihách se setkáte s příběhem založeným na úspěšném klonování lidí. I přesto, že kniha je v knihkupectvích nejspíše zařazená mezi mladší YA knihy, rozhodně bych ji doporučila (nebo dokonce spíše bych ji doporučila) i starším čtenářům, kteří pravidelně knihy tohoto žánru čtou. Do příběhu se lehce začítá a bude vás dozajista celou dobu trápit, jak příběh vlastně skončí. Klonování lidí. To nemůže dopadnout dobře, nebo snad ano?
Jak jsem již zmiňovala výše, je jen na vás, jak se do příběhu začtete. Je libo začít číst jeden příběh a po skončení se do příběhu znovu vrátit, ale z jiné perspektivy? Nebo máte rádi knihu psanou z více pohledů? Lauren Oliver vám dala vybrat. Já jsem se rozhodla, že budu střídat kapitolu po kapitole. Nedá se úplně říct, že by to byl nejlepší nápad - mnohdy se vám může stát, že omylem přečtete dvě kapitoly místo jedné, nebo že ztratíte stránku a nevíte, na které straně jste vůbec skončili. 
Bohužel, musím říct, že mě i příběh malinko zklamal. Zřejmě jsem od něj očekávala až moc. Příběh se mi sice líbil, až do doby, kdy se schylovalo ke konci. A to byl kámen úrazu. Žádné napětí nepřišlo a konec byl ,,useknutý''. Předčasně ukončený. Nedořešený. A to by si přitom kniha vyžadovala spoustu vysvětlení. Jistě, hlavní věci jsme se dozvěděli, ale co se týče zdánlivě vedlejších událostí, tak ty zůstaly jen tak stát. Bez vysvětlení. A to mě bohůžel zklamalo tak, že nemůžu knize dát vysoké hodnocení.

Lauren Oliver je výborná spisovatelka, o čemž svědčí už jen fakt, že její knihy jsou překládané do mnoha jazyků a je úspěšná po celém světě. Bohužel, žádná její kniha mě už neohromila tak, jako moje první přečtené dílo Chvíle před koncem. Vždy asi moc očekávám a pak mě to zklame.
Takže Replicu určitě doporučuji, už jen díky přenádhernému povedení, ale připravte se na odbytý konec, který Lauren Oliver tedy nevychytala. Nicméně, když se přenesete přes tyto minusy, zůstane vám knížka na opravdu vysoké úrovni.



Hodnocení:
7,5/10


Continue reading Replica

sobota 5. listopadu 2016

,

Frankfurtský knižní veletrh očima foťáku (a knihomolky)

Zdravím, mí milí čtenáři!
I přesto, že video z Frankfurtu a tamějšího knižního veletrhu už je pár dnů na mém YouTube kanálu (podívat se můžete zde), tak jsem vám chtěla toto město přiblížit i prostřednictvím pár fotek.

Ve Frankfurtu jsem s rodinou byla celý víkend, protože prodávat knihy bylo na veletrhu povoleno jen v neděli. Proč si tedy veletrh nespojit rovnou s výletem?



Co se týče Frankfurtu jako města, rozhodně se nedá zařadit mezi mé oblíbence. Má sice pár pěkných míst, ale celkově z města nedýchá žádna historie, což je zapříčeněné hlavně tím, že celé město bylo ve druhé světové válce vybombardované. 


Zde se nacházíme na hlavní nákupní ulici Zeil, která je něco jako naše Václavské náměstí a přilehlé Příkopy. 



Zde se nacházíme ve čtvrti Romemberg, která se mi z celého Frankfurtu svou starobylostí líbila asi nejvíce.

Jediné, co mě zarazilo, byl fakt, že i přesto, že se právě zde koná ten největší knižní veletrh, se v samotném srdci města žádná knihkupectví nenacházejí.

Další den jsme hned ráno vyrazili na obrovské výstaviště s přibližně deseti halami, kde se celý knižní veletrh odehrával.





Hned první zastávkou byla hala 6, kde se ve třech patrech nacházela vydavatelství americká a anglická, z nichž valná většina knihy prodávala za zlomkové ceny (například za 5 euro). Už v prvních minutách jsem měla téměř plnou tašku. Bohužel ne všude se zúčastňovali prodeje knih, ale i tak musím říct, že 9 knih byl úspěch! Z důvodu našeho brzkého příchodu v hale téměř nikdo nebyl a my jsme tak měli možnost ukořistit dobré kousky. 
V nejvyšším třetím patře se nacházel největší stánek známého vydavatelství Penguin, kde lidé dokonce museli čekat do jedenácti hodin, aby mohli dovnitř - všechny knihy se prodávaly s 50 procentní slevou (a já měla jednu dokonce zdarma!).

Nahlédli jsme i do haly 3 s německými knížkami, ale postupně tam začalo být tak přelidněno (a my už stejně měly vše, co jsme chtěly), že jsme se rozhodli, že pomalu pojedeme domů.

Veletrh jsem si velmi užila, splnil se mi sen a všem sem cestu příští rok doporučuji! :)













Continue reading Frankfurtský knižní veletrh očima foťáku (a knihomolky)

čtvrtek 3. listopadu 2016

Beautiful Broken Things



Autor: Sara Barnard

Nakladatelství: Macmillan Children's Books

Rok vydání: 2016 (originál)

Žánr: YA

Přátelství je krásná věc. Je skvělé, jak si dvě osoby dokážou rozumět, i když nemusí být spjaté pokrevně. Vždy máte o koho se opřít, komu se svěřit a vyplakat se na rameno. Jenomže co když někdy překročíte hranici ,,zdravého'' přátelství a začnete se druhému ve všem podřizovat, ať už jsou jeho nápady jakkoli šílené či nebezpečné?

Beautiful Broken Things z pera spisovatelky Sary Barnard by se mohlo zdát jako typická young -adultovská slaďárna, kde holkám nejde o nic jiného, než ustavičně řešit problémy s kluky, které na konci samozřejmě dostanou a k tomu ještě nový byt a spoustu peněz k tomu. Typický reálný život. Beautiful Broken Things se sice zabývá vztahy, ale ne takovými, které jsou popsány v horních řádcích. Zabývá se přátelstvím. A tím, jak může ubližovat, aniž by si toho dotyční byli vědomi.

Nejlepší kamarádky Caddy a Rosie se znají skrz naskrz už pěknou řádku let. I přesto, že chodí na jinou školu, se stýkají vždy, kdy je to možné a jedna bez druhé by nedala ani ránu. Jsou jako sestry. Jejich ,,pohodičku'' jim ovšem - dalo by se říci - překazí nová spolužačka Rosie, Suzanne. Rosie se se Suzanne dá ihned do řeči a po několika dnech ji přivede do domu Caddy, aby se spolu seznámily. Vše je zpočátku napjaté a nejisté - Rosie a Caddy si přece vystačí samy a nepotřebují někoho, kdo jim bude stát za zády. Postupem času se ovšem Caddy a Suzanne čím dál více sbližují. Suzanne je ale z problémové rodiny a na Caddy nemá zrovna dobrý vliv...

Beautiful Broken Things s nádhernou obálkou rozhodně není četba pro dospělé, i přes to, že to není žádná ,,slátanina''. Je přesně určená na trošku mladší YA skupinu, které se tato kniha jistě bude líbit. Nejedná o nějakém závažném celosvětovém problému, který je v současné době řešený a aktuální. Pojednává ovšem o problému, který řešil v mládí snad každý, a to přátelství. Každý z nás si prožil nějaké zklamání, odloučení nebo zradu, tak to prostě chodí. V tomto příběhu se neřeší nic jiného, až na to, že ukazuje, kam až takové ,,přílišné'' přátelství může zajít. 
Kniha není nic světoborného, ale já osobně jsem se přistihla, že se těším, až večer zase otevřu knihu a zjistím, jak to s kamarádkami bude pokračovat dál. Bylo to snad i díky vystupňování příběhu až po konečnou šokující událost, která byla jakousi tečkou za zničujícím přátelstvím.
Radši od knihy nic nečekejte. Sama vás pak překvapí svou upřímností. Možná se s ní i ztotožníte.


Hodnocení:
7/10



Continue reading Beautiful Broken Things

úterý 1. listopadu 2016

Minirecenze - Petr a Lucie

Zdravím, mí milí čtenáři!
Dnešní recenze bude opravdu mini a rychlá, jedná se o knihu ze seznamu doporučené literatury, a to Petr a Lucie.


Autor: Romain Rolland
Rok vydání originálu: 1925
Žánr: drama, historický

Petr a Lucie je milostný příběh zasazený do období první světové války. Osmnáctiletý mladík Petr potká v zimních ulicích Paříže krásnou mladou Lucii, která si vydělává malováním nepovedených obrazů. Láska je naštěstí oboustranná a může tak pomalu vzkvétat. První světová válka ale neustále řádí a nehodlá se vzdát...

Knižečka má pouze okolo padesáti stránek, ale i přesto je na ní popsaný milostný příběh plný čisté lásky, která plyne z každé stránky. Nedá se říct, že bych dílo řadila mezi mé nejoblíbenější. Překvapilo mě ovšem svou upřímností a konečnou tragičností, která by mě překvapila o mnoho více, kdyby mi ji někdo už předtím neřekl.

Příběh budete mít přečtený za chvíli, a pokud máte rádi příběhy zasazené do prostřed válek, tak je přímo pro vás. 

zdroje: obrázek


Continue reading Minirecenze - Petr a Lucie