neděle 14. srpna 2016

Knižní pokec 7 - Nejlepší knihkupectví v zahraničí

Zdravím, mí milí čtenáři!
Další díl Knižního pokecu je tu! Dnes se podíváme na různá knihkupectví v zemích, které jsem navštívila (a kde jsem knihkupectví samozřejmě nemohla vynechat)! Musím říct, že ačkoliv je v Praze vcelku dobrý výběr anglických knih, ještě stále má oproti ostatním zemím co dohánět...
1, Bratislava - Slovensko

O tom, že mají naši sousedi mnohem lepší výběr anglických knih, než my, jsem vám jistě mnohokrát říkala. Když jsme přijeli do Bratislavy poprvé, nemohli jsme se od poliček s anglickými knihami v knihkupectvích odtrhnout. Najednou se nám naskytla volba téměř tolika anglických knih, kolik jich je i v samotné Velké Británii!
Mezi mé nejoblíbenější patří určitě knihkupectví Martinus.sk na Obchodnej ulici. Součástí tohoto útulného a velkého knihkupectví je i kavárna, kam se můžete po náročných nákupech posadit!

Obchodná 516/26


Dalším skvělým knihkupectvím, které už sice nemá tak dobrý výběr anglických knih, což ovšem vynahrazuje nádherná kavárna, je Urban Space. V kavárně mají skvělé pití i dezerty a provedení celého knihkupectví je nádherné!

Námestie SNP 488/30
2, Londýn - Velká Británie

Myslím, že zde nemusím moc přibližovat světoznámé knihkupectví Waterstones, jehož poboček je jen po samotném Londýně spoustu. Kromě dvou knihkupectví na Oxford Street se to největší s PĚTI PATRY nachází blízko Picadilly Circus! Mají tam neskutečný výběr nejen knih, ale i různých sešitů a doplňků a ani tady nesmí chybět kavárna.

203 - 206 Piccadilly, St. James's
3, Barcelona - Španělsko

Bohužel zde nemají anglické knihy, ale i tak je to jedno z nejkrásnějších knihkupectví, které jsem kdy viděla. Kdo kdy mohl tušit, že knihkupectví může vzniknout i v gotickém klášteře? Z La Central del Raval přímo sálá ta ,,stará'' atmosféra.

Carrer d'Elisabets, 6


4, New York - USA

Věřím, že z mého videa typy na skvělá knihkupectví v New Yorku znáte, ale pro jistotu vám je ještě jednou zopakuji. :) Jelikož tady jsem už přímo pídila po různých předem vyhledaných knihkupectvích, můžu vám jich ukázat více.
Prvním knihkupectvím je Strand Bookstore. Pokud budete v New Yorku, toto nejznámější americké knihkupectví rozhodně nesmíte minout! Založeno roku 1927 s 18 mílemi knih je jedním z nejlepších, jaké jsem kdy viděla. I tento obchod má několik pater, přičemž zde nechybí ani různorodé knižní doplňky (je jich tam opravdu hodně!) a doplňky s logem knihkupectví.

828 Broadway


A dalším knihkupectvím je Barnes and Noble, které sice splní účel a nakoupíte tam knihy, ale útulnost tam úplně chybí, takže bych vám velmi doporučovala spíše navštívit Strand Bookstore pokud nechcete přijít o skvělý knižní zážitek!

555 5th Avenue


8 komentářů:

 1. Povedený článek, těším se na další. ��
  Já jsem zatím žádnou knihu v angličtině nepřečetla, mám strach, že se tím budu trápit a vůbec si to neužiju. Zároveň bych ale chtěla přestat být závislá jen na tom, co se přeloží do češtiny, takže by to chtělo s tím neco udělat...
  Doporučila bys mi něco na začátek? Mam dost podobný vkus jako ty, a moje úroveň je taková horší B2.
  Díky, Z.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! :) Neboj, to se určitě zvládne! Důležité je se nebát a začít, i když to ze začátku bude drhnout. Na začátek zkus určitě nějaké odpočinkové Young Adult knihy, například Eleanor and Park od Rainbow Rowell. Pokud nebudeš něčemu rozumět, je to úplně v pořádku! Ani já někdy nerozumím nějaké větě. Tím se právě člověk hodně naučí. :) Snad jsem pomohla!

   Vymazat
 2. Já mám ráda takové ty zapadlé krámky s knihami, antikvariáty...:) Ale zmíněná knihkupectví zní taky moc fajn a do kamenného Martinusu bych se někdy mrkla fakt moc ráda! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já taky! :) Určitě se tam podívej, je nádherný!

   Vymazat
 3. http://kniznirecenzeetc.blogspot.cz/search/label/Kni%C5%BEn%C3%AD%20recenze

  OdpovědětVymazat
 4. http://kniznirecenzeetc.blogspot.cz/search/label/Kni%C5%BEn%C3%AD%20recenze

  OdpovědětVymazat
 5. Zajtra idem do Bratislavy a ešte v Martinuse na obchodnej som nebola, takže zajtra to vidím na veľmi zaujímavý deň, prázdnu peňaženku a plno kníh :D

  OdpovědětVymazat
 6. There's SHOCKING news in the sports betting world.

  It has been said that every bettor must watch this,

  Watch this now or stop placing bets on sports...

  Sports Cash System - Sports Betting ROBOT

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za přečtení a okomentování! :)